Úvodní stránka » ÚVODNÍ STRANA - EDICE, VYDANÉ TITULY

Vážení návštěvníci našich webových stránek,

jsme potěšeni Vaším zájmem o ediční program našeho nakladatelství, překladatelského, tlumočnického a obstaravatelského servisu

RESONANCE,

zahrnující

• edici Současnost - thriller PROLOG MÍSTO EPILOGU

  • edici Paměti - literatura faktu

           • edici Kontakty - slovníková literatura   

• edici Cesty - cestování

 __________________________________


    

Bohuslav Balcar

PROLOG MÍSTO EPILOGU

Napínavý, aktuálně naléhavý thriller, dějem i svým závěrečným rozuzlením ve stylu románů Frederica Forsytha. Ardenská bitva 1944/1945. ČR volící prezidenta a vstupující do EU, ohrožené „vytunelováním“ dvěma protichůdnými ideologiemi. Dvě navzájem se prolínající časové roviny se společným jmenovatelem – postavou Bedřicha Čecha. Děj románu je zasazen do rámce přesných historických dat a událostí, což přispívá k dojmu vysoké autenticity.

Román najdete v prodejnách knih KOSMAS, KANZELSBERGER, FRAUS, BUX Plzeň, je zařazen mezi TOP tituly katalogu interne-tového obchodu POPRON.

Doporučující recenze internetového magazínu Pozitivní noviny, novin Plzeňský deník, Právo a prestižního magazínu HISTORY REVUE (č.1/2013).

______________________________________________________________________

                                                                        Edice Paměti                                        

Bohuslav Balcar                      

Chodsko ve stínu hákového kříže I, II, III   

Tři sborníky zabývající se nacistickou okupací Chodska - české enklávy v původním sudetoněmeckém osídlení západočeského pohraničí. Útoky henleinovců v roce 1938, příchod okupantů po mnichovském diktátu, domácí odboj i účast statečných mužů z Chodska v bojových řadách čs. zahraničních jednotek. Vzpomínky pamětníků. Fotogalerie obětí nacistické okupace a mnoho dalších unikátních fotografií tvoří bohatou obrazovou část knih.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

Bohuslav Balcar                  

Hvězdy a pruhy nad Chodskem                                                                                               

Sborník přinášející zcela nové informace o osvobození Domažlicka armádou USA v roce 1945. Historie  a bojová cesta slavné 2. pěší (indiánské) divize. Historie dalších jednotek, které se podílely na osvobození Chodska. Bojové akce v tomto regionu. Slavná historie záchrany bílých lipicánských koní, která vstoupila do dějin jako "Operation Cowboy". Doposud nikde nepublikované fotografie pořízené samotnými osvoboditeli během jejich vítězného tažení z francouzské Normandie přes belgické Ardeny do západních Čech.            

                                                                                 

        Jan Vrba                                   

                        Chodský černý týden     Chodský bílý týden   

Reedice bestselerů své doby ( z r. 1947) - dvou vzpomínkových knih přímého účastníka - spisovatele Jana Vrby, líčící pohnuté dny okupace Chodska r. 1938 a osvobození americkou armádou v roce 1945. Nové vydání, které se uskutečnilo až po desítkách let, je doplněno mnoha unikátními fotografiemi, články z tisku a novými statěmi.                                                                                             


                                                                      Edice Kontakty

Bohuslav Balcar                                                      

Česko – německý odborný konverzační slovník cestovního ruchu

                                                                 •                             

Bohuslav Balcar                                         

Česko – anglický odborný konverzační slovník cestovního ruchu

Unikátní, tematicky řazené slovníky mapující celou oblast cestovního ruchu –

• nezbytný pomocník všech profesionálů působících v tomto odvětví,

• vhodná pomůcka při studiu oboru cestovního ruchu,

• nejkomplexnější slovník pro cestovatele

Podrobné kapitoly zabývající se oborovým členěním cestovního ruchu, dovolenou u moře i na horách, poznáváním památek, lázeňskými pobyty, dopravou, hotelnictvím, gastronomií, kulturou a mnoha dalšími odvětvími se vztahem k cestovnímu ruchu, jako např. pojištěním, zdravotnictvím... Slovníky mají doporučení Evropské unie, České centrály cestovního ruchu a Ministerstva pro místní rozvoj.   

                                                                   •

Bohuslav Balcar                             

EVROPSKÁ AGENDA - čtyřjazyčný tematický slovník Č-A-N-F

Slovník se již stal spolehlivou pomůckou všech, kdo mají potřebu domluvit se v některém z hlavních jednacích jazyků EU s občany jejích dalších států. V 50 kapitolách přináší bohatou slovní zásobu z politiky, hospodářství, průmyslu, zemědělství, obchodu, zákonodárství, práva, státního rozpočtu, daňového systému, měnového systému, bankovnictví, pojišťovnictví, zdravotnictví, sociální sféry, vědy, ochrany spotřebitelů, ochrany životního prostředí, vzdělání, kultury, sportu, nábožentství a dalších. Slovník má doporučení pana Ramiro Cibriana, velvyslance Evropské komise v České republice v době jejího vstupu do Evropské unie  a pana Pierre-Louise Lorenze, velvyslance Lucemburského velkovévodství, země předsedající Evropské unii v roce 1. vydání knihy.

___________________________________________________

Edice Cesty 

Daniel Balcar                                          

PAPUA - s fotoaparátem ke stromovým lidem

Profesionální publikace od profesionálního fotografa! Fotodokumentace jedné z jeho dobrodružných expedic za krásami a tajemstvími naší planety. Úžasná kolekce téměř 200 prvotřídních barevných snímků (o rozměrech až 60 x 30 cm), zahrnujících makrosnímky fauny i flory ostrova, fotostudie jeho obavytel od válečníků z kmene Korowaiů po "stromové" kmeny, žijící ve svých chýších zbudovaných v korunách vysokých stromů, dodnes používajících kamenné sekyry a bambusové nože, jejich života daleko mimo hranice, které si může většina lidí z naší civilizace představit, jejich každodenního úsilí o obživu, jejich zvyků, radostí, starostí ... . Popisky fotografií i celý doprovodný komentář z cestovatelova deníku, autenticky zachycujícího celý dobrodružný pochod téměř neprostupnou džunglí, poskytne čtenáři zážitek takřka srovnatelný s osobní návštěvou tohoto úžasného a doposud téměř neobjeveného ostrova! Nechybí ani obsažná faktografická část s demografickými údaji, mapkami a popisem historického vývoje.

Mnoho podrobností o všech cestovatelových expedicích včetně audioreportáží z různých pobytových míst expedic i besed v Českém rozhlase Plzeň: http://www.danielbalcar.cz/          

                                                                                

Bohuslav Balcar, Jaroslav Šlégl            

BAVORSKÁ ŠUMAVA

Prozatím nejpodrobnější cestopisný průvodce Bavorským lesem - odvrácenou stranou Šumavy. Geografické podmínky, místopis  přírodních památek, významných sídel i malých obcí, seznam a výstižná charakteristika kulturních památek. Bavorské obyčeje, způsob života. Doporučené nejzajímavější turistické trasy včetně jejich graficky zpracovaných plánků.                                        

                                                                                   


Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.